ÇATI VE CEPHE KAPLAMA

Çatı, Cephe Kaplama Hizmetleri

Çatı cephelerin kaplanması tecrübeli ekiplerle yapılmalıdır.Kullanılan malzeme ile aksesuarların birbiri ile uyumu,seçimi ve uygulaması çok önemlidir.

Çatı ve cephelerin ileride damlatma ve deforme olmaması gerekir.Yıllarca rahat etmeniz için biz hazırız. Bina tipi kırma çatılarda kullanılacak malzeme cinsinin seçimi yapının şekline,kullanım amacına, daha önemlisi bölge ve iklim şartlarına göre seçilir…

Yerinde Uygulamalı Sandviç Kaplamalar,

Çatı üzerinde,önce 1.kat tek kat malzemenin uygulaması yapıldıktan sonra,araya ahşap veya Z profiller çekilerek ve gerekli izolasyon malzemelerde döşenip,en üste tekrar,2.ci kat kaplama malzemesi ile kaplama yapılır.Yani,iki kat malzeme arasına, izocam, taş yünü veya XPS levhalar döşenerek yapılan sistemlerdir.

Osb Levhalı Çatı Kaplamaları

Çatı kaplamasında, OSB levhalar yaygın olarak kullanılır.Uygulamalarda bu levhalar üzerine astar kaplama + mebran veya shıngel ve de metal malzeme uygulanarak çatı kaplaması bitirilir.

Bu tip çatılarda ısı izolasyonu ya çatı kaplaması ile birlikte (sandöviç sistem) tasarlanıp uygulanır, veya çatı altından asma tavan yapılacaksa tavan üzerine uygulanır.

Bakır Çatı Kaplama Uygulamaları,

Bakır kaplamalar,dış hava şartlarına uzun yıllar dayanıklı olması,uygulamalardaki estetik ve fonksiyonel kalitesi ile gerek kubbe tipi gerek ev-villa gibi yapıların kırma çatıların da bazı özel projelerde çok tercih edilen bir kaplama dır.

Tecrübeli ekiplerle yapılan bakır kaplama sisteminin 70-90 sene ömrü olabilmektedir

Kenet Sistem Uygulamalar:

Kenet sistem yerinde uygulanan tek kat veya sandviç sistem kaplamalardandır.

Malzeme olarak; Bakır,Çinko,Galvaniz üstü özel boyalı sac, vs. levhalar yaygın olarak kullanılır.

*Projesine göre mahyadan saçağa veya saçaktan-saçağa, şantiyede boy çekimi yapılabilir *Sistemde ısı, su ses, yangın yalıtımının bulunması sağlanabilir *Çatılardaki buhar ve nem geçişini dengeleyerek çatının nefes alması sağlanabilir.
*Kubbe, tonoz, dairesel kesitli ve düşük eğimli çatı kaplamalarına da uygundur.