EKO YAŞAM KUBBE EV VE YAPILAR

asvildome

Kubbe ev ve yapılar, değişik bir üslup ve estetik anlayışı,insanların, kurumların ihtiyaç ve amaçları ile buluşturan, aynı zamanda,doğa ile iç içe mükemmel bir uyum sağlayan, birçok ülkede, farklı iklim ve bölgelerde kullanılan mühendislik yapılarıdır..
En büyük özellikleri; büyük depremlere ve en şiddetli fırtınalara dahi son derece dayanıklı, hatta yıkılması çok zor yapılardır..

asvildome

Yapıların deprem sonrasında ayakta kalmaları ve tekrar kullanılabilmeleri, ekolojik ve süreklilik acısından bir gerekliliktir. Yapıların ekolojik materyaller ve doğaya dost sistemler ile çevreye uygun boyutlarda ve formlarda üretilmesi yaşamı kolaylaştırıcı bir etkendir.

asvildome

Genellikle, kubbe taşıyıcı çerçeve yapısında; galvanizli hafif çelik profil, boru,ahşap gibi malzemeler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. İzolasyonu için, izocam ve taş yünü, iç kaplamalarda da alçıpan veya ahşap lambri  malzemeler mimar ve dekoratörlerin tercihine göre kullanılabilir..

Kubbe,yapılarda daha az malzeme ile daha fazla alan kapatmak mümkündür. Herhangi bir yapıda,malzeme ve enerjinin verimli kullanımını etkileyen en önemli faktör yapıların şekli ile orantılıdır. Dolayısı ile, Kullanılacak ısı ve enerji de %30-40 arası daha fazla tasarruf  edilebilmektedir.Kullanılan malzemeler,çevreye uyumlu, geri dönüşümlü, yenilenebilir malzemelerdir.

Kullanım Alanları:

Kubbe Evlerde daimi ikamet edilebilir, ya da bir Tatil Evi olarak kullanılabilir.Kooperatif ve Tatil köyleri gibi çoklu projelerin hayata geçirilmesi, çok kısa sürelerde yapılabilir..

AsVil Celik Yapı olarak ;
Son derece estetik ve çekici görünümü ile, ister doğa ile iç içe,ister çevreye hakim bir konumda ve de ihtiyaç alanlarında, ister standart hazır planlara göre  isterseniz bireysel, ailevi veya kurumsal ihtiyaçlarınıza uygun, tasarımlarınızı yaparak kubbe ev ve yapılarınızı inşa ederek, isteklerinizi hayata geçirebiliriz…