SANAYİDE KUBBE YAPILAR

Sanayide Kubbe Yapılar,

Depolama amaçlı kubbe yapılar; Birçok işletmenin ürettiği veya doğal olarak çıkarttığı  her türlü katı ve sıvı malzemelerin depolanmasında, ihtiyaç duyulan tesislerin, kubbe yapı olarak tasarlanması ve yapılmasının birçok avantajı bulunmaktadır.

Bunlar; maliyet, yapının kısa sürede bitirilmesi, ve yapının daha geniş kolonsuz, verimli ve kullanışlı hacimler oluşturulması yanında, her türlü kar,rüzgar deprem gibi olumsuz tabiat şartlarına karşı,son derece dayanıklı ve sağlam yapılar üretilmiş olması, depo yapılarının ve ihtiyaçların  kubbe yapı olarak tasarlanması, ekonomik ve kullanışlı alanlar oluşturması açısından tercih edilmesi esas nedenlerdendir.

asvildome

 

Katı Döküm Deposu Kubbe Yapıları,
–Tuz depolama, çimento depolama, kum depolama, ezilmiş taş, mıcır depolama, toz metaller depolama, plastik ve her çeşit hurda malzemelerin  depolanması amacı ile, işlevsel depolama ihtiyaçları düşünülerek katı maddeler içinde depolama sorununu giderme, bütçe program ve  teknoloji dengesini de sağlayarak kubbe yapılar tasarlanmakta ve yapılmaktadır.

–Kuru gübre depolama ve harmanlanması için, ihtiyaç duyulacak depoların kubbe yapı olarak tasarlanması en ideal çözüm alternatiflerindendir.

–Kömür depolama ve diğer maden çıkarma faaliyetlerinde, elde edilen  malzemeleri depolamak için kubbe yapılar en güvenilir ve kullanışlı yapılardır.

asvildome

–Her türlü malzeme üretim çıkartma, stoklanma ve korunması için jeodezik kubbe yapılar; kalite, düşük maliyet, maksimum depolama, daha kolay ve verimli yükleme, boşaltma, aynı zamanda çevresel önlemler açısından da, kubbe tarzı depo yapılar en ideal yapılardır.

— Endüstriyel sıvı maddelerin depolanmasında, petrol ve  her türlü sıvı kimyasal maddelerin depolanması ile, katı granül kimyasal maddelerin depolanmasında, güçlü verimli ve güvenilir, yönetmenliklere ve çevresel şartlara uyumlu, petrol depolama tankları ve  tank kapakları, kimyasal madde tankları ve tank kapakları, su atık su arıtma tankları ve tank kapakları, stoklama yapılarında en uygun silindirik tank depoları ile, jeodezik tank kapakları, en optimum çözümler sunar.